- Jaki sprzęt zabrać na wyprawę w plener?
- Jaką rolę odgrywają światło i kolor?
- Jak wykorzystać cyfrową ciemnię do uzyskania jeszcze ciekawszych efektów?
Bierzesz aparat, wychodzisz z domu i już możesz robić zdjęcia przyrody. Ale czy widziałeś zdjęcia publikowane w takich czasopismach, jak choćby "National Geographic"? Czy chciałbyś tworzyć równie wspaniałe, zapierające dech w piersiach kompozycje? Jesteś o krok od tego. Ralph Clevenger, autor wielu zdjęć publikowanych w najlepszych magazynach, postanowił podzielić się swoim doświadczeniem oraz największymi tajemnicami bezkrwawych łowów.
Przejdź do partnerskiej księgarni |
W tej bogato ilustrowanej kolorowymi zdjęciami książce znajdziesz szeroki zakres wiedzy dotyczącej praktycznych oraz teoretycznych aspektów fotografowania przyrody. Dowiesz się, jakiego potrzebujesz sprzętu - nie tylko aparatu - żeby rozpocząć przygodę z fotografowaniem natury. W trakcie lektury poznasz znaczenie światła oraz kolorów w tym typie fotografii. Ponadto dowiesz się, jak wykorzystać lampę błyskową do odzwierciedlania swoich odczuć oraz rozpocząć przygodę z wymagającą makrofotografią. Ralph porusza również tematykę związaną z obróbką zdjęć w cyfrowej ciemni oraz wykorzystaniem techniki HDR w celu uzyskania jeszcze ciekawszych efektów. Dzięki tej książce Twoja kolejna sesja w plenerze nie będzie już taka sama!
- Odpowiednie zachowanie przy fotografowaniu przyrody
- Wykorzystanie kryjówek
- Sprzęt potrzebny na wyprawę
- Wykorzystanie światła
- Zastosowanie osłon na obiektyw oraz dyfuzorów
- Akcentowanie kolorów przyrody
- Podstawy makrofotografii
- Zasady fotografowania w ogrodzie i parku
- Wykorzystanie teleobiektywów i obiektywów szerokokątnych
- Fotografowanie morza i ziemi
- Komponowanie kadru
- Wykorzystanie lampy błyskowej
- Zastosowanie techniki HDR
- Opis narzędzi stosowanych w cyfrowej ciemni
Twoje zdjęcia mogą być równie dobre, jak te publikowane w najlepszych magazynach!
Ralph A. Clevenger - wykładowca fotografii przyrodniczej, reklamowej oraz podwodnej w elitarnej szkole fotograficznej Brooks Institute. Przez blisko ćwierćwiecze przemierzył cały świat wzdłuż, wszerz i w głąb. Jego zdjęcia ukazują się w najlepszych czasopismach, takich jak "National Geographic", oraz niezliczonych książkach.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz